Než se pustíte do připájení klonu mikropočítače Maple mini prověřte jeho funkčnost a nahrajte do něj aktuální software, postupujte dle kapitoly Nahrávání softwaru do časomíry.
Hlavní rozdíly mezi modely FST 1.0 a FST 2.0/2.1/2.2 jsou v napájení a konstrukci. Zatím co model FST 1.0 limituje daná velikost průmyslové krabičky, tak model FST 2.0/2.1/2.2 má krabičku z 3D tisku, která je přesně na míru. Model FST 2.0/2.1/2.2 obashuje navíc integrované napájení s li-on baterií 18650 a nabíjením.
Pro model FST 2.0/2.1/2.2 je zapotřebí pro měření li-on baterie vybočit rezistor R2 (na obrázku vyznačeno červeně) pro dělič napětí a připojit vodič k přepínači dle kompletního zapojení v zapojení nabíjecí části (ve schématu vyznačeno modrým vodičem). To proto, aby měření probíhalo přímo na li-on baterii, na step up by bylo napětí neměnné.
Pro model FST 2.0/2.1/2.2 je zapotřebí pro měření li-on baterie vybočit rezistor R2 (viz 2. obrázek v sekci Úprava měření baterie děličem napětí) pro dělič napětí a připojit vodič k přepínači (ve schématu vyznačeno modrým vodičem). To proto, aby měření probíhalo přímo na baterii, na step up by bylo napětí neměnné.
Pro nabíjení se používá micro USB konektor na straně hlavního přepínače. Lze nabíjet běžnou nabíječkou k mobilnímu telefonu s proudovým zatížením alespoň 1 A (detailní parametry nabíjecího/Step Up modulu naleznete níže).
Micro USB konektor označený nápisem SERVICE je určen pro aktualizaci software časomíry. Jedná se o servisní konektor. V případě připojení POWER banky s napětím 5 V lze časomíru napájet i tímto vstupem. Servisní konektor, lze využívat pouze v poloze OFF).
Pro polohy ON/CHARGE
Pro polohu OFF
Pořídíte-li si li-on 18650 článek s integrovaným ochranným obvodem (protection board) je zapotřebí jej od baterie oddělit, protože spolu s ním se nevejde do držáku baterie. Není to nic obtížného. Na obrázku jsou jednotlivé fáze rozdělení. Dejte pozor, aby nedošlo ke kontaktu mezi záporným a kladným pólem baterie a nedošlo tak ke zkratu.
Ochranný modul (protection board) článku li-on 18650 je na obrázku vyznačen červeně.
Před připojením nabíjecího/Step Up modulu k hlavní desce časomíry nastavte výstupní napětí na modulu na 5.5 V!
Páječkou zrealizujte propojení J1 (vyznačeno na obrázku zeleným orámováním) pro přímé napájení 3.3 V.
Konektor SP13 4P 4 ping do časomíry MASTER a pro hlavní kabel.
Konektor SP13 3P 3 ping do časomíry START a pro startovací pistoli/tlačítko/zvukový senzor.
Konektor SP1310 4P 4 pin do časomíry DISPLAY a pro velký displej.
Konektory jsou voleny tak, aby nebylo možné zapojit časomíru chybně! Konenktory SP13 4P a SP1310 4P nelze zaměnit.
Konektor SP13 4P MASTER (4 pin) - časomíra (Model FST 2.0/2.1/2.2)
Konektor SP13 3P START (3 pin) - časomíra (Model FST 2.1/2.2)
Konektor SP1310 4P DISPLAY (4 pin) - časomíra (Model FST 2.1/2.2)
Černý a červený vodič propojte páječkou! U verze FST 1.0 je zde realizováno on/off časomíry samostatně. Pro verze 2.X je toto řešeno v nabíjecí části a proto je nutné vodiče trvale propojit.
Upozorňujeme případné zájemce o stavbu či využívání naší časomíry, že se jedná o nekomerční projekt s absencí příslušných cerfifikací dle ČSN, případně dalších souvisejících norem a předpisů. Autoři projektu nenesou žádnou zodpovědnost za případné škody, ke kterým dojde v souvislosti se stavbou či provozem časomíry, ať už způsobené chybami konstruktéra či obsluhy nebo chybami v samotném návrhu časomíry. Každý uživatel časomíru staví a využívá s vědomím výše uvedeného. Zařízení je zkonstruováno pro provoz na akumulátory/baterie. Z bezpečnostních důvodů doporučujeme provozovat a zejména nabíjet pod dohledem.