Tento typ zapojení je vhodný pouze na prototypování. Navíc následující schémata jsou neaktuální a nezohledňují zapojení a rozšířené např. o eeprom paměť (ukládání nastavení) a stav baterie (měření a vyhodnocení napětí).
TIP: K propojení se mi osvědčily rozpletené kablíky ze síťového kabelu (ethernet). Cena kabelu je 10 Kč / metr a jedná se o měděné kabely, které se dají dobře tvarovat.
Je zapotřebí upravit následujícím způsobem plošné spoje.
Plošný spoj 5 x 7 pro maple mini, bluetooth a displej
Plošný spoj 3 x 7 pro tlačítka
V první řadě je zapotřebí připájet konektory, pokud je budete chtít použít.
Na této fotografii je kompletní pájení zadní strany, ovšem prozatím připájíme jen konektory. Pokračujte pájením přední/vnitřní strany. K finálnímu pájení zadní strany se vrátíme nakonec.
Konektory (pozn. konektor nahoře) si připravte tak, že si uříznete potřebný rozsah a piny pak ohněte o 90 stupňů. Jde to celkem snadno.
Zrealizujeme pouze tato propojení. Obzvlášť je zapotřebí dát si pozor na propojení, která budou v následujícím kroku překrytá maple mini. Při chybě zapojení bychom museli maple mini odpájet, což není úplně snadné. Proto si propojení pro jistotu ověřte multimetrem.
V tomto kroku připájejte maple mini a proveďte pájení zbývajících propojek. Opět si dejte pozor na propojení, která budou v následujícím kroku překrytá bluetooth modulem. Při chybě zapojení bychom museli bluetooth modul odpájet, což není úplně snadné. Proto si propojení pro jistotu ověřte multimetrem.
V tomto závěrečném kroku připájejte bluetooth modul a proveďte všechna potřebná pájení na zadní straně.
Otvory pro šrouby na distanční sloupky vyvrtejte tak, aby se mezi ně vešel RTC modul.